Telefon Numaramız: (216) 456 36 06

Yeni Şehir Mahallesi Barajyolu Caddesi Mevlana Sokak No:22 Ataşehir Haritada Göster

Hizmetlerimiz > Dahiliye

İç hastalıkları petlerin iç organ sistemleri ile ilgili incelemeleri yapar. Sağlık hizmeti verilen petin ve sahibinin doğru bilgilendirilmesi ve yönlendirmesi gerekmektedir.
Dahiliye; petin sindirim sistemi, hormonal sistemi, kalp, akciğer, böbrek, kan hastalıkları, kanserin dahili tanı ve tedavisi, enfeksiyon hastalıkları, romatizmal ve allerjik hastalıklar, yaşlı hasta grubunun sağlığı ve hastalıkları ile ilgilenir.


- Bazı dahili hastalıklar
Kansızlık (Anemi)
Lenfoma
Lösemi
Diyabet (Şeker Hastalığı)
Obezite (Şişmanlık)
Reflü Hastalığı
Mide Ülseri, Mide Kanamaları,
İshaller
Böbrek İltihapları (Nefrit, Pyelonefrit gibi)
Böbrek Yetmezliği (Akut veya Kronik)
İdrar Yolu Enfeksiyonları
Üst ve alt solunum yolu hastalıkları

-Doğru teşhis
Dahili hastalıklar; detaylı ve dikkatli bir muayene eşliğinde görüntüleme ve laboratuvar teknikleri ile doğru teşhise ulaşılabilir.
Kliniğimizde tam kan sayımı , biyokimyasal değerler , dışkı ve idrar muayenesi , rontgen çekimi, belirli hastalık kitleri (FIV (Feline Immunodeficiency Virus) / Kedi AIDS Hastalığı), HW (Heartworm) / Köpeklerde Kalp Kurdu Hastalığı, Ehrlichiosis / Köpeklerde Ehrlichia Hastalığı, Leishmaniasis / Köpeklerde Leishmania Hastalığı, Lyme Virus / Köpeklerdeki Lyme Hastalığı, FIP (Feline infectious peritonitis) / karın zarı iltihabı hastalığına klinik bünyesinde bakabilmekteyiz.